ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ / ΜΠΑΣΚΕΤ

Δευτέρα, 19 Νοεμβρίου 2012

Τεράστιος ΚΑΟΔ....κοίταξε στα ίσα τον Παναθηναϊκό που σπρώχτηκε απο την διαιτησία !!!!!!!

Πολύ κοντά στο όνειρο της επίτευξης της μεγαλύτερης νίκης στην ιστορία του έφτασε ο ΚΑΟΔ απέναντι στον εξάκις πρωταθλητή Ευρώπης ΠΑΟ αλλά στο τέλος δεν τα κατάφερε.Παρόλα αυτά αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα μας που κτύπησε στα ίσια το παιχνίδι και τοέχασεστις λεπτομέρειες λόγω της αστοχίας της στις ελεύθερες βολές.
   Το παιχνίδι από την αρχή ξακίνησε με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ.Ο ΠΑΟ από την αρχή κτύπησε στο δυνατό του σημείο που ήταν η παρουσία του Σχορτσιανίτη με αποτέλεσμα ο Michel να έχει 2 φάουλ στο πρώτο λεπτό και ο Καλαφατάκης να αναγκάζεται να τον αποσύρει στον πάγκο για να τον προστατέψει από ένα γρήγορο τρίτο φάουλ.Με τον Διαμαντίδη από την μία πλευρά και τον Κακαρούδη από την άλλη να σκοράρουν για τις ομάδες τους το πρώτο δεκάλεπτο πήγαινε με τις δύο ομάδες κοντά στο σκορ και με τρίποντο τουν Dale έληξε με τον ΠΑΟ να προηγείτε με 17-19.
   Το δεύτερο δεκάλεπτο
ξεκίνησε με τον ΠΑΟ να κάνει ένα μικρό σερί 7-0 και να προηγείται 17-26,αλλά και 19-30 που ήταν η μεγαλύτερη διαφορά που πήρε στον αγώνα.Εκεί κάπου ο ΚΑΟΔ αντέδρασε με τον Palmer να βοηθάει πολύ τόσο στο σκοράρισμα όσο και στα ριμπάουντ και να μειώνει την διαφορά στο ημίχρονο στους 5π (27-32).
   Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ.Μάλιστα ο ΚΑΟΔ βρέθηκε να προηγείτε με +5 στο 33'(54-49) αναγκάζοντας το Πεδουλάκη να πάρει ταϊμ άουτ.Με το τάϊμ άουτ ο ΠΑΟ με ένα γρήγορο 5-0 ισοφάρισε το σκορ σε 54-54.Τα τελευταία λεπτά του αγώνα ήταν δραματικά με τις ομάδες ισόπαλες λίγο πριν το τέλος 59-59 μετά από μία έυστοχη βολή του Ιωάννου. Ο ΠΑΟ με ασσίστ του Διαμαντίδη και καλάθι του Σχορτσινίτη έκανε το 59-61.Στην έπόμενη επίθεση ο Κακαρούδης κέρδισε φάουλ αλλά ευστόχησε σε μία βολή κάνοντας το 60-61.Στα δευτερόλεπτα που απέμεναν οι παίκτες του ΚΑΟΔ έκαναν τρία φάουλ για να στείλουν τον ΠΑΟ στις βολές από όππου ο Πάνκο στα 3,1" ευστόχησε κάνοντας το 60-63.Στο τάϊμ άουτ που πήρε ο ΚΑλαφατάκης σχεδίασε την επίθεση για να γίνει μία προσπάθεια για τρίποντο αλλά ο Κίτσεν έκοψε τον Ζάρα και εκεί το παιχνίδι τελείωσε.
   Στα άσχημα του παιχνιδιού ο τραυματισμός του Μπένα λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου.
Τα δεκάλεπτα: 17-19, 27-32, 48-47, 60-63
ΚΑΟΔ (Καλαφατάκης): Σλαφτσάκης 2, Νόουλς 13(1), Καλαϊτζίδης, Ακεψιμαϊδης, Μπένας 2, Μισέλ 6. Κάρτερ 3, Κακαρούδης 16, Ντέιλ 6(2), Ζάρας, Ιωάννου 3, Πάλμπερ 9.
Παναθηναϊκός (Πεδουλάκης): Σχορτσανίτης 12, Μπράμος 5(1), Πάνκο 10, Ματσιούλις 9(1), Λάσμε 2, Διαμαντίδης 17(3), Κίτσεν 4, Ξανθόπουλος 2, Γιαννόπουλος, Σκορδίλης 2.