Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου 2012

Νίκη - ανάσα της Αναγέννησης Σερρών μέσα στο Σουφλί (2-3) - Αποτελεσματα και βαθμολογία του 1ου ομίλου της Δ΄εθνικής!

Με τον αγώνα Εβρος Σουφλίου - Αναγέννησης Σερρών που έληξε πριν απο λίγο με νίκη των φιλοξενουμένων με σκορ 2-3 ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής μιας και ο παραπανω αγώνας είχε αναβληθεί πριν απο τρείς εβδομάδες μετά απο απόφαση της ΕΠΟ , λόγω οφειλής χρημάτων της Αναγέννησης προς ποδοσφαιριστές της.

Να σημειώσουμε ότι οι Σερραίοι δεν είχαν στον πάγκο τους τον Αντώνη Ζλατίντση, προπονητή μέχρι το βράδυ της Τρίτης, πληρώνοντας την κακή μέχρι το παιχνίδι αυτό πορεία της ομάδας. Τον ρόλο του παίκτη – προπονητή υπηρέτησε ο Άκης Τσιφτελίδης που μάλιστα αγωνίστηκε και στο 2οημίχρονο, ενώ σ’ ότι αφορά την επόμενη ημέρα δεν αποκλείεται να ισχύσει το ουδέν μονιμότερο του προσωρινού, αν και σύμφωνα με τους διοικούντες θα αναζητηθεί λύση για πάγκο.
Στα αγωνιστικά, το παιχνίδι έγινε σ’ ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο, λόγω της βροχόπτωσης των προηγούμενων ημερών και έγινε ακόμη βαρύτερος όταν στην επανάληψη άρχισε πάλι να βρέχει. Οι δύο ομάδες παρ’ όλα αυτά προσπάθησαν να αποδώσουν καλό ποδόσφαιρο.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και απέφερε καρπούς όταν στο 20’ και μετά από κόρνερ ο Εφραιμίδης έπιασε το σουτ που αποκρούστηκε από αμυντικούς και ο επερχόμενος 17χρονος (1η συμμετοχή στην ομάδα) Οτέμπεριζ με νέο σουτ έκανε το 1-0, σκορ με το οποίο έκλεισε το πρώτο μέρος. Στην επανάληψη φάνηκε ότι ι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα και στο 60’ από κόρνερ του Τσιφτελίδη ο Χατζάκος με κεφαλιά έκανε το 1-1. Οι παίκτες του Έβρου αντέδρασαν και στο 65’ σέντρα του Τσαπάνη στον Οτέμπεριζ, ανατρέπεται από τον Σαμουηλίδη, το πέναλτι εκτελεί ο Αραμπατζής και κάνει το 2-1. Άμεση σχεδόν η απάντηση από τους Σερραίους, καθώς στο 75’ και πάλι σε σέντρα του Τσιφτελίδη ο Ζαγοριανός αυτή τη φορά κάνει το 2-1. Στο 82’ μάλιστα οι φιλοξενούμενοι μένουν με 10 παίκτες όταν αποβάλλεται με 2η κίτρινη κάρτα ο Μπακάλης, αλλά στο 90+4’ από νέα σέντρα και πάλι ο Ζαγοριανός, πάλι με κεφαλιά, πραγματοποιεί το τελικό 2-3, σκορπίζοντας απογοήτευση στους Εβρίτες.
Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Πράσατζης από την Δράμα, με βοηθούς τους κ. κ. Χούσκογλου και Εμπλιούκ από την Θράκη.
ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ: Θυμιανίδης, Αντωνιάδης, Μπάτζιος, Κατρανίτσας, Τσαπάνης, Οτέμπεριζ (66’ Παπαναστασίου), Μεμέτ (80’ Λίτσκας), Εφραιμίδης (86’ Μπακιρτζής), Λύτρας, Λαζαρίδης, Αραμπατζής.
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ: Σαμουηλίδης, Γκέκας (65’ Ξανθόπουλος), Μαγκανάς, Παυροδόγλου, Τσιαμπούρης, Χατζάκος, Χουρουζίδης (81’ Σιδηρόπουλος), Πούπης, Μπακάλης, Ζαγοριανός, Ζάντσιος (46’ Τσιφτελίδης).

Έτσι και μετά την διεξαγωγή της 6ης αγωνιστικής που διεξήχθη την ποηγούμενη Κυριακή και παρακάτω μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα  και την επόμενη αγωνιστική , η βαθμολογία διαμορφώθηκε ως εξής :