Τετάρτη 20 Μαρτίου 2013

Η Δόξα Πετρούσας κυπελλούχος ΕΠΣ Δράμας !!!! (100 φωτοστιγμές + 2 videos) !!!!!

Η Δόξα Πετρούσας είναι η νέα Κυπελλούχος Νομού Δράμας για την αγωνιστική περίοδο 2012-2013!!!!
Η ομάδα της Πετρούσας έσπασε το ρόδι και ύστερα απο 4 αποτυχημένες προσπάθειες ....την πέμπτη φορά τελικά τα κατάφερε!!!!!!!

Στον μεγάλο τελικό που έγινε χθες στο γήπεδο της Δόξας υπό το φώς των προβολέων, κέρδισε με 1-0 την εξαιρετική Καλλίφυτο που αν και με 10 παίκτες από το 68’, πάλεψε μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο για να ισοφαρίσει και να οδηγήσει το ματς στην παράταση....
Ποιοτικά το ματς ήταν πολύ μέτριο.
Παιχνίδι τακτικής από τις δύο ομάδες, με λιγοστές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες και το ματς να κρίνεται στην φάση του 18’ λεπτού και το πέναλτι που κέρδισε η Πετρούσα και εκτέλεσε εύστοχα ο Μιχάλης Κωνσταντινίδης.
Πολλά συγχαρητήρια στην Πετρούσα για την ονειρεμένη φετινή χρονιά της και φυσικά στην συγκινητική Καλλίφυτο που έφτασε στον τελικό του κυπέλλου και έκανε κατάθεση ψυχής μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο του τελικού.

Τιμήθηκαν Παχατουρίδης – Κασδοβασίλης
Να πούμε ότι στο ημίχρονο τιμήθηκαν οι παλαίμαχοι ποδοσφαιριστές της Δόξας Αντώνης Κασδοβασίλης και Θόδωρος Παχατουρίδης, καθώς και οι εκτελών χρέη πρώτων βοηθειών στα ματς κ. Ράνος και οι κυρίες Παπαδοπούλου και Τριανταφυλλίδου.

ΦΑΣΕΙΣ ΑΓΩΝΑ
Στο 4’ καλό μακρινό σουτ του Αριτζή λίγο άουτ.
Στο 8’ εκτέλεσε φάουλ ο Μιχαλάκης μέσα στην περιοχή ο Βραμέντζαλης έκανε το σουτ απέκρουσε σωτήρια ο Ιακωβίδης, στην επαναφορά νέο σουτ του Βραμέντζαλη ψηλά άουτ.
Στο 16’ ο Τσελά δίνει στον Αριτζή μακρινό καλό σουτ του τελευταίου σε ετοιμότητα μπλοκάρει ο Λαμπρινουδάκης.
Στο 18’ σε χέρι του Νίκου Παυλίδη μέσα στην περιοχή δόθηκε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Μιχάλης Κωνσταντινίδης για να κάνει το 0-1 για την Πετρούσα.
Στο 21’ πάσα του Αριτζή ο Μύγας βγαίνει λίγο πλάγια κάνει το σουτ άουτ.
Στο 26’ ο Υψηλός κόβει ωραία την μπάλα στον Λαζίδη που δεν θα πιάσει καλά το σουτ για να περάσει η μπάλα άουτ.
Στο 40’ κεφαλιά του Παπαθεωδόρου πέφτει ο Ιακωβίδης αλλά χάνει την μπάλα, από κοντά ο Κότιος Δημήτρης κάνει το σουτ ψηλά άουτ.
Στο 56’ σε κόντρα επίθεση σουτ του Πέτρου Παπαδόπουλου μέσα από την περιοχή θα κοντράρει σε κόρνερ τελευταία στιγμή ο Λαζαρίδης.
Στο 68’ αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στον Πέτρο Παπαδόπουλο ο Λαζαρίδης της Καλλιφύτου.
Στο 70’ ωραία σέντρα του Γιαννίκη κεφαλιά του Υψηλού μπλοκάρει σταθερά ο Ιακωβίδης.
Στο 73’ ο Αθανασιάδης στον Μύγα έξυπνο σουτ του τελευταίου μπλοκάρει σταθερά ο Λαμπρινουδάκης.
Στο 85’ λάθος συνεννόηση στην άμυνα της Πετρούσας, ο Αθανασιάδης θα βάλει το πόδι και θα κάνει το πλασέ λίγο άουτ.
Με παρα πολλά λάθη η διαιτησία του κ. Πουλικίδη.....