Σάββατο 30 Μαρτίου 2013

Καθάρισε ο Πάλμερ...και όνειρα οχτάδας !!!!!!!

Με κορυφαίο για άλλη μια φορά τον Αμερικανό Κέβιν Πάλμερ (25π., 14 ριμπ.) η ομάδα του ΚΑΟΔ κατάφερε να επιβληθεί επί του Κολοσσού με σκορ 74-66.
Η ομάδα της Δράμας μπήκε δυνατά στο ματς και επέβαλε το ρυθμό της από την αρχή του πρώτου δεκαλέπτου. Ο ΚΑΟΔ είχε σταθερά το προβάδισμα από το ξεκίνημα του παιχνιδιού με το πρώτο δεκάλεπτο να τελειώνει με τη  διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες να φτάνει τους 11 πόντους (22-11).
Στο ίδιο μήκος κύματος κύλησε και το δεύτερο δεκάλεπτο στη Δράμα, με την ομώνυμη ομάδα να συνεχίζει στον ίδιο ρυθμό και να τελειώνει το ημίχρονο με διαφορά 15 πόντων (40-25) και κορυφαίο παίκτη της τον Κέβιν Πάλμερ με 12 πόντους.
Ο Κολοσσός προσπάθησε στο τρίτο δεκάλεπτο να μειώσει τη διαφορά μην μπορώντας όμως να γίνει απειλητικός για τον ΚΑΟΔ. Η αστοχία στα τρίποντα δεν του επέτρεπαν να πλησιάσει στο σκορ. Από την άλλη πλευρά ο ΚΑΟΔ έβρισκε τις λύσεις στα όποια «προβλήματα» του έβαζαν οι του Κολοσσού.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Κολοσσός κατάφερε να μειώσει τη διαφορά στους 4 πόντους
(70-66) αλλά κάπου εκεί ο Πάλμερ πήρε το «όπλο» και καθάρισε το ματς για τον ΚΑΟΔ.

Τα δεκάλεπτα: 22-11, 18-14, 16-19, 18-22
ΚΑΟΔ: (Μάρκοβιτς), Σλαφτσάκης, Νόουλς 8(1), Ακεψιμαίδης 3(1), Μπένας, Μισέλ 7, Μπάβτσιτς 9(1), Κακαρούδης 6(1), Ζάρας, Ιωάννου 3(1), Πάλμερ 25(1), Ρόου 13(2)
Κολοσσός Ρόδου: (Φραγκιάς), Γεωργαλής 5(1), Κουμπούρας 9, Χάτεν 9, Καλαιτζής 11(1), Καλαμπόκης 5, Ούτερμπριτζ, Κουκουλάς, Νάτζφρει 4, Λάνγκφορντ 7, Κάπελαν 7(1), Οσμπι 9