Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2011

Μεγάλα διπλά Πετρούσας και Νευροκοπίου ......στο 90'ισοφάρισε το Περιθώρι !!!!!! Αποτελέσματα - βαθμολογία 16ης αγωνιστικής Α1 κατηγορίας ΕΠΣ Δράμας!!!!!

Με την 16η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας και πλέον μετά τα σημερινά αποτελέσματα η βαθμολογία έχει πάρει φωτιά .....αν αναλογιστεί κανένας οτι η 1η θέση απο την 9η έχει μόλις εννιά(9) βαθμους διαφορά!!!!!!
Στο ντέρμπι της ημέρας ο Άρης Φωτολίβους δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Δόξας Πετρούσας που παρατάχτηκε με νέο τεχνικό στον πάγκο της, τον Μπάμπη Καζεπίδη και ηττήθηκε με σκορ 0-1 , με γκολ που σημείωσε στο 65ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Ράπτης.
Στο άλλο μεγάλο παιχνίδι της ημέρας ο Ακρίτας Κάτω Νευροκοπίου μαθημένος σε δύσκολες καιρικές συνθήκες απέδρασε με σκορ 1-2 απο το Εθνικό Στάδιο της Δράμας απέναντι σε ένα πολύ κακό Πανδραμαϊκό και πλησίασε στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας ......
Τέλος στο ακριτικό Περιθώρι, ο τοπικός Ατρόμητος κατάφερε να ισοφαρίσει στο 92ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλντι του Κουσίδη , τον Κεραυνό Μοναστηρακίου που ήταν καλύτερος καθ'όλη την διάρκεια του αγώνα και έτσι έσωσε την παρτίδα......
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής στην Α1 κατηγορία της ΕΠΣ Δράμας ήταν τα εξής :
16η αγωνιστική  (Σαββάτο   17  Δεκεμβρίου   2011)    ώρα  14:45 μ.μ
ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΑΤΟΥ
35' Σαββίδης , 48'Κωφίδης ,  75' Σκαρόγλου
3-0
Α.Ο. ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΑΤΩ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ
57'Παπαντωνίου - 45'Τσεπνίδης , 72'αυτ. Ιωαννίδης
1-2
Α.Ε. ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ – ΕΘΝ. ΑΣΤΗΡ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ
39'Παπαηλιάς , 78'Κονδυλίδης - 69'Κελεσίδης
2-1
ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ – ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ
65' Ράπτης
0-1
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟΥ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ
42'Παναηλίδης , 90' Κουσίδης - 12'Κιάκος , 65' Κέρας