Κυριακή 20 Μαΐου 2012

ΣΟΥΦΛΙ-ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ 3-2

Nίκη=παραμονή την Κυριακή!
KASSOSDOUMPLATZIS
Προσωρινή όπως λογικά θα συμβεί την Κυριακή είναι η είσοδος της Προσοτσάνης στη ζώνη του υποβιβασμού μετά τα σημερινά αποτελέσματα. Με νίκη άλλωστε επί της εδώ και πολύ καιρό ΑΕ Πιερέων το συγκρότημα του Γιώργου Μάλλιου θα φτάσει τους 44 βαθμούς και θα εκμεταλλευτεί όπως κι αν έχει την απώλεια που θα έχει μία εκ των Νέα Ζίχνη και Νέα Χηλή που παίζουν μεταξύ τους στις Σέρρες.
Για τη βαθμολογία του 1ου ομίλου μία αγωνιστική πριν το φινάλε πατήστε ΕΔΩ.
Παρακάτω δείτε τα τελικά αποτελέσματα της προτελευταίας αγωνιστικής :
Σουφλί-Προσοτσάνη 3-2 (2 Ρουσσίδης & Μουσικούδης / Κασσός & Δούμπλατζης πέν.)
Σιδηρόκαστρο-Νέα Χηλή 2-3
Ορφέας Ξάνθης-Νέα Ζίχνη 0-1 (Ζαχαριάδης)
ΑΕ Πιερέων-Ελευθερούπολη 0-6 (4 Τσιμπλίδης ,Γιαλαμής & Μπαμπατζάνης)
Αρριανά-Καβάλα 2-4 (Μεμέτ Εμρέ και Παναγιωτόπουλος πέν. / 3 Παυλής & Γαβριηλίδης)
Τελικά αποτελέσματα μπαράζ ανόδου στη Δ' Εθνική:
Πετρούσα-Κρηστώνη 1-1
Μαγικό-Κοκκινόχωμα 4-0
Αμπελόκηποι-Ροδόπολη 3-1 σε εξέλιξη.

Παρακάτω δείτε πως περιέγραψε live  το επίσημο site του συλλόγου τον σημερινό αγώνα ........
LIVE-LIVE-LIVE
Λίγο πριν τη λήξη των αγώνων: Αρριανά-Καβάλα 2-4 (Παναγιωτόπουλος με πέναλτι είχε ισοφαρίσει προσωρινά και άλλα δύο γκολ από τον Παυλή). ΑΕ Πιερεών-Ελευθερούπολη 0-5 (Μπαμπατζάνης)
Στο ίδιο λεπτό: Σιδηρόκαστρο-Νέα Χηλή 2-3.
82' ΓΚΟΛ για το Σουφλί (3-2): οι δύο αλλαγές συνδυάστηκαν με τον Παντελίδη να κάνει την ασσίστ και το Μουσικούδη με ιδανικό πλασέ να νικάει τον Πιτσακτσή.
Στο 80ό λεπτό: Αστέρας Μαγικού-Κοκκινόχωμα 4-0.
Το ημίχρονο που σας χρωστάμε: Ηρακλής Αμπελοκήπων-Ολυμπιακός Ροδόπολης 2-0 (στην εξέλιξη του β' μέρους 3-1).
Στο 75ο λεπτό: Πετρούσα-Κρηστώνη 1-1 (προηγήθηκε η ομάδα του Κιλκίς στο 55ο ισοφάρισε η Πετρούσα πριν λίγο).
Στο 70ό λεπτό: Σιδηρόκαστρο-Νέα Χηλή 2-2 (με πέναλτι)
67' Τελευταία αλλαγή για το Σουφλί με το Μουσικούδη να περνάει στη θέση του Αραμπατζή.
Στο 65ο λεπτό: χάνει πέναλτι το Σιδηρόκαστρο (απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Νέας Χηλής)
Μία ώρα συμπληρωμένη στο Μελισσοκομείο: ΑΕ Πιερέων-Ελευθερούπολη 0-4 (Τσιμπλίδης και Γιαλαμής τα νεότερα γκολ). Στο ίδιο χρονικό σημείο στα Αρριανά: Αετός-Καβάλα 1-2 (Μεμέτ Εμρέ).
Προσωρινή ισοφάριση από πλευράς Νέας Χηλής (1-1 57ο), γρήγορη απάντηση του Σιδηροκάστρου (2-1 59ο).
55' ΓΚΟΛ για την Προσοτσάνη (2-2): ανατροπή μέσα στην περιοχή του Κασσού από τον Μπάμνιο, το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο 1ος σκόρερ της Προσοτσάνης με 10 γκολ πλέον Δούμπλατζης ισοφαρίζοντας σε 2-2.
50' Σουτ από την περιοχή του Δούμπλατζη η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Δερμετζή.
48' Εκπληκτική επάμβαση του νεοεισελθόντα Δερμετζή σε σουτ "κεραυνό" του Δούμπλατζη από τα όρια της περιοχής.
6:07μ.μ.~Έναρξη του β' ημιχρόνου με δύο αλλαγές για τους γηπεδούχους καθώς στη θέση του Πέτκαρη πέρασε ο Δερμετζής και στου Ρουσσίδη ο Παντελίδης.
Ημίχρονο στην Προσοτσάνη: Πετρούσα-Κρηστώνη 0-0.
Ημίχρονο στο Μαγικό: Αστέρας-Κοκκινόχωμα 3-0.
Ημίχρονο στο Σιδηρόκαστρο: Εθνικός-Νέα Χηλή 1-0.
Ημίχρονο στο Μελισσοκομείο: ΑΕ Πιερεών-Ελευθερούπολη 0-2.
Ημίχρονο στα Αρριανά: Αετός-Καβάλα 0-2 (το 2ο γκολ ο Μαυροβασίλης).
Ημίχρονο στην Ξάνθη: Ορφέας Ξάνθης-Νέα Ζίχνη 0-1 (44ο Ζαχαριάδης).
45' Κακώς ακυρώνει ως οφσάιντ γκολ του Ουζούνη ο β' βοηθός, με την μπάλα από το γύρισμα του Κασσού να έρχεται στο αριστερό πόδι του επιθετικού της Προσοτσάνης σχεδόν από τη γραμμή του άουτ!
42' ΓΚΟΛ για το Σουφλί (2-1): ο Ρουσσίδης με σέντρα σουτ αιφνιδίασε τον Πιτσακτσή που είδε την μπάλα να περνά από την κλειστή του γωνία και να καταλήγει στα δίχτυα του.
Λίγο πριν το ημίχρονο: Σιδηρόκαστρο-Νέα Χηλή 1-0.
35' ΓΚΟΛ για την Προσοτσάνη (1-1): η επιθετική υπεροχή της Προσοτσάνης μετά το 1-0 καρποφόρησε, καθώς μετά τη σέντρα του Ουζούνογλου από αριστερά ο Κασσός (που είχε δώσει τη νίκη στο παρθενικό του ματς στον α' γύρο) με καρφωτή κεφαλιά αυτή τη φορά νίκησε τον Πέτκαρη.
33' Ασσίστ του Ουζούνη στον αφύλακτο Δούμπλατζη που σημαδεύει ψηλά άουτ από πλενεκτική θέση.
Με 2ο προσωπικό τέρμα του Τσιμπλίδη ΑΕ Πιερέων-Ελευθερούπολη 0-2.
31' Νέα εκπληκτική επέμβαση του Πέτκαρη σε καρφωτή κεφαλιά του Δούμπλατζη, μετά από σέντρα ακριβείας του Ουζούνογλου.
30' Προσπάθεια από αριστερά του Ουζούνογλου και πλασέ εν κινήσει του Ουζούνη, απέκρουσε σωτήρια ο Πέτκαρης.
27' Ισχυρό σουτ του Δούμπλατζη από την περιοχή λίγο άουτ από το δοκάρι του Πέτκαρη άουτ.
25' ΓΚΟΛ για το Σουφλί (1-0): κάθετη του Αραμπατζή στο Ρουσσίδη που πλάσαρε ιδανικά τον Πιτσακτσή ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους.
Χωρίς γκολ και το ματς του Σιδηροκάστρου με τη Νέα Χηλή σχεδόν στο ημίωρο.
Δοκάρι για τον Ορφέα Ξάνθης στο ματς με τη Νέα Ζίχνη.
Από το 17ο λεπτό: Αρριανά-Καβάλα 0-1 με γκολ του Παυλή.
Από το 15ο λεπτό: ΑΕ Πιερέων-Ελευθερούπολη 0-1 με γκολ του Τσιμπλίδη.
12' Ωραία ατομική ενέργεια και σουτ του Κασσού η μπάλα στο σίδερο που συγκρατεί τα δίχτυα της εστίας του Σουφλίου.
9' Σέντρα του Κασσού από δεξιά και δύσκολη κεφαλιά του Ουζούνογλου μπλόκαρε σταθερά στη δεξιά του γωνία ο Πέτκαρης.
6' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για το Σουφλί, όταν σχεδόν από 35 μέτρα ο Αραμπατζής με σουτ "κεραυνό" έστειλε την μπάλα με πορεία προς τα δίχτυα ακριβώς στο "παραθυράκι" του Πιτσακτσή, ωστόσο ο τερματοφύλακας της Προσοτσάνης με εκπληκτική επέμβαση κράτησε ανέπαφη την εστία του παραχωρώντας το κόρνερ.
5:05μ.μ.~Έναρξη του ματς με την Προσοτσάνη στη σέντρα. Ο Πέτκαρης επέλεξε το τέρμα προς τα αποδυτήρια και ο Πιτσακτσής αυτό προς το σχολείο. "Κυανόλευκες" οι εμφανίσεις των γηπεδούχων, "κόκκινες"  αυτές των φιλοξενούμενων. Παρουσία περίπου 150 φιλάθλων διεξάγεται το παιχνίδι.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων.

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Νίκος Μπαχαρίδης): Πέτκαρης (46ο Δερμετζής), Κοτζά, Μπάμνιος, Πατίδης, Ζούλης, Παπαναστασίου, Αντωνιάδης, Ρουσσίδης (46ο Παντελίδης), Λύτρας, Εφραιμίδης, Αραμπατζής (67ο Μουσικούδης). Στον πάγκο κάθονται οι: Φατσής, Ζάχος, Μουσικούδης, Δεμερτζής, Νικολόπουλος, Τοπαλίδης και Παντελίδης.

ΓΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ (Γιώργος Μάλλιος): Πιτσακτσής, Δημητριάδης, Καλαϊτζής Δημ., Γεωργιάδης, Παπαμιχαήλ, Ουζούνογλου (65ο Κούτρας), Μοσχοφίδης, Κασσός (80ό Καλαϊτζής Κυρ., Δούμπλατζης, Ουζούνης, Χατζησαββίδης. Στον πάγκο κάθονται οι: Καλαϊτζής Κυρ., Κούτρας και Σίντος.

Διαιτητής: Δημήτριος Δραγάτης,
Α' βοηθός: Γεώργιος Χριστάκογλου &
Β' βοηθός: Δημόκριτος Ευμορφούλης όλοι τους της ΕΠΣ Χαλκιδικής.