Κυριακή 20 Μαΐου 2012

Ισόπαλοι στο μπαράζ ανόδου Οχυρό και Νεροφράκτης !!!!!

Παιχνίδι για γερά νεύρα έγινε σήμερα στο Οχυρό ανάμεσα σε 2 από τις καλύτερες ομάδος του πρωταθλήματος. Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε νωθρά και για τις δύο ομάδες με αποτέλεσμα η πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού να καταγραφεί στο 30ο λεπτό (παρακάτω αναλυτικά). Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου είδαμε άλλες δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες και για τους δύο αντιπάλους να καταγράφονται χωρίς όμως να σημειωθεί κάποιο γκολ. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ για το Νεροφράκτη με τον εκπληκτικό Αμασαλίδη (σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού) να ανοίγει το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Ακολούθησε ένα 25λέπτο φωτιά όπου σημειώθηκαν άλλα τρία τέρματα με τους, Βασιλειάδη και Τοπαλίδη (αυτογκολ) να ισοφαρίζουν ισάριθμες φορές τα γκολ του Αμασαλίδη. Τελικό 2-2 και οι δύο ομάδες αφήνουν ανοιχτούς λογαριασμούς στο δεύτερο αγώνα που θα γίνει το Σάββατο 26-05-12 στις 17:00 στο γήπεδο της Προσοτσάνης, όπου εκεί με ισοπαλία έχουμε παράταση και αν χρειαστεί και πέναλτι.

Αναλυτικά οι φάσεις του χθεσινού αγώνα είχαν ως εξής :

19ο Μπαλιά του Αμασαλίδη στον Νταούτεφ σουτ του τελευταίου λίγο άουτ η μπάλα.
26ο Σουτ Βασιλειάδη έξω από την περιοχή άουτ η μπάλα.
28ο Σουτ Ζαφειρίου έξω από την περιοχή έξω η μπάλα.
30ο Φάση διαρκείας για τον Ερμή. Τετ α τετ του Σπυρίδη αποκρούει ο Θωίδης, συνεχίζετε η κατοχή της μπάλας για τον Ερμή, ατομική ενέργεια του Ευσταθιάδη το σουτ του σταματάει στο δοκάρι. Στη συνέχεια κόρνερ για τον Ερμή κεφαλιά του Τομπουλίδη λίγο άουτ.
33ο Αντεπίθεση για τον Νεροφράκτη κεφαλιά του Αμασαλίδη η μπάλα σταματάει στο δεξί δοκάρι του Χαρπαντίδη.Τεράστια ευκαιρία για τον Νεροφράκτη.
36ο Λάθος στην άμυνα του Ερμή εκμεταλλεύεται ο Ιμπίσεφ κάνει το σουτ από κοντινή απόσταση άουτ η μπάλα.
41ο Μπάλια λόμπα Βασιλειάδη, τετ α τετ ο Σπυρίδης, σουτάρει αποκρούει ο Θωίδης. Μεγάλη ευκαιρία για τον Ερμή.
49ο Κόρνερ Σπυρίδη κεφαλιά Τομπουλίδη αποκρούει ο Θωίδης στην γωνία του.
53ο Πέναλτι για το Νεροφράκτη. Τάκλιν του Ποιμενίδη στον Νταούτεφ σφυρίζει αμέσως ο Κ. Κοτσάνης.
54ο ΓΚΟΟΟΟΛ για το Νεροφράκτη. Πέναλτι του Αμασαλίδη και 0-1.
55ο Μέσα Βαρυτιμιάδης έξω Ποιμενίδης για τον Ερμή.
57ο Μέσα ο Καραγουδάκης έξω ο Ιμπίσεφ για το Νεροφράκτη.
69ο Μέσα ο Χότζας για τον Ερμή έξω ο Ζαφειρίου.
72ο ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ερμή. Βασιλειάδης και 1-1 με σουτ μέσα από την περιοχή.
75ο Φάουλ του Αμασαλίδη έξω από την περιοχή αποκρούει ο Χαρπαντίδης.
76ο Φάουλ του Ευσταθιάδη κεφαλιά του Γαλόπουλου λίγο άουτ η μπάλα.
77ο ΓΚΟΟΟΟΛ για το Νεροφράκτη. Νταούτεφ μπαίνει στην περιοχή σπάει την μπάλα στον Αμασαλίδη και 1-2
80ο ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ερμή. Κάθετη μπαλιά του Σπυρίδη αυτογκολ του Τοπαλίδη και 2-2
81ο 1-2 Αμασαλίδη Νταούτεφ σουτ του τελευταίου αποκρούει ο Χαρπαντίδης.
Συνθέσεις:
Ερμής Οχυρού: Χαρπαντίδης, Ποιμενίδης, Τομπουλίδης, Τσεκερίδης, Ξανθόπουλος Χ., Ζαφειρίου, Ευστρατιάδης, Γαλόπουλος Γ., Βασιλειάδης, Ξανθόπουλος Η., Σπυρίδης.

Απόλλων Νεροφράκτη: Θωίδης, Αμασαλίδης, Παπαδόπουλος Μ., Βαφειάδης, Τοπαλίδης, Ιμπίσεφ, Σούλα, Ιζάκοφ, Νταούτεφ, Ασημάκης, Δοξακάκης.

Διαιτητής: Κοτσάνης Κ.
Βοηθοί: Τρύφων Π. - Καλατζίδης Σ.