Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2011

Όσκαρ ατυχίας για την Προσοτσάνη----Αποτελέσματα 5ης αγωνιστικης Δ' Εθνικής

Με την 5η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα στο 1ο όμιλο του περιφεριακού πρωταθλήματος , όπου ξεχώρισε η εντός έδρας γκέλα του πρωτοπόρου Σουφλίου με σκορ 2-2 με αντίπαλο τον Ορφέα Ξάνθης όπως και το ισόπαλο 0-0 που απέσπασε η ΑΕ Αμπελοκήπων στην έδρα της Καβάλας.....

ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΠΩΝ - ΑΕ ΠΙΕΡΕΩΝ 3-0

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 1ου ομίλου, την οποία μοιράζεται με τον Έβρο Σουφλίου, σκαρφάλωσε η Ελπίδα Σαπών που νίκησε εύκολα με 3-0 την ΑΕ Πιερέων η οποία γνώρισε την πέμπτη ήττα σε ισάριθμα ματς και βρίσκεται χωρίς βαθμό στην τελευταία θέση της κατάταξης. Ο Σαρρηγιαννίδης στο 43' έκανε το 1-0 και ο Παναούλης στο 60' ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0. Επτά λεπτά αργότερα ο Τζέκος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.
ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΩΝ: Πουλακίδας, Γεωργόπουλος, Βαλσαμής, Παναούλης, Προδρομίτης, Τρίχας, Γιαννόπουλος (46' Τσώνης), Αμέτ Ερκάν (72' Ναλμπάντης), Λευκουδίτης (63' Χασιώτης), Τζέκος, Σαρηγιαννίδης
ΑΕ ΠΙΕΡΕΩΝ(Παναγιώτης Παπαγεωργίου): Μώραλης, Παπαδόπουλος Ι., Παπαδόπουλος Θ. (80' Κώντσουλας), Καρακοτσαλής, Θεοδωρίδης, Χρήστου, Τσάτσιος, Βορίλας (82' Γάκης), Πασχαλίδης, Σαπανίδης, Μαυρέας (54' Γιακεμίδης)

Ορφέας Ελευθερούπολης-Αρης Ακροποτάμου:2-2
Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία για τον Ορφέα Ελευθερούπολης που έμεινε στο 2-2 με τον Αρη Ακροποτάμου εντός έδρας. Ο Σταματόπουλος στο 20' άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους αλλά ο Σαουλίδης ισοφάρισε σε 1-1 στο 58'. Στο 65' ο Μπαμπατζάνης έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του Στέλιου Κατρακυλάκη αλλά ο Σταματόπουλος με αυτογκοκλ στο 75', διαμόρφωσε το τελικό 2-2.
ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ: Καραβελίδης, Νάκου, Σεμερτζίδης (86' Φίλογλου), Ελευθεριάδης, Σταματόπουλος, Χριστοδουλίδης, Παπαδόπουλος (75' Χατζηβασιλειάδης), Βλάχος, Τσιμπλίδης (85' Χαραλαμπίδης), Γιαλαμής, Μπαμπατζάνης
ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ: Χατζηνικολής, Μαρούδας, Καμπερίδης (69' Σαλαπάτας), Μαυρομάτης, Αραδούλης, Τσορμπατζής, Μεμούρης, Παπαδάτος (73' Μανάφης), Σαουλίδης, Παπαδόπουλος, Σκούφης (78' Σακόπουλος)

Καβάλα-ΑΕ Αμπελοκήπων: 0-0
Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Καβάλα και ΑΕ Αμπελοκήπων στη μεταξύ τους αναμέτρηση που έληξε ισόπαλη χωρίς σκορ. Το τελικό 0-0 αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα το οποίο ήταν μέτριο ποιοτικά χωρίς πολλές φάσεις.
ΚΑΒΑΛΑ: Καγκελίδης, Ρεβιθόπουλος (86' Κηγάης), Κάπατζης, Κάργας, Ελευθεριάδης, Αϊβάζης, Καζαντζίδης, Παπαδόπουλος (80' Σάσος), Θεοδωρίδης, Ουζούνουγλου (84' Χαϊδεμένος), Ντομί
ΑΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ: Τικιρίδης, Σιατμάς, Φοινικίδης, Νόβης, Αραμπατζής, Λαζαρίδης, Τρελόπουλος, Βασιλειάδης, Κοσκερίδης (50' Παναγιώτου), Βελετένης (90' Καμπανάς), Καλαϊτζίδης (80' Χαραλαμπίδης).

Έβρος Σουφλίου-Ορφέας Ξάνθης: 2-2
Συναρπαστικό ματς διεξήχθη μεταξύ του Έβρου Σουφλίου και του Ορφέα Ξάνθης το οποίο έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2. Με τη δεύτερη διαδοχική ισοπαλία η ομάδα του Έβρου Σουφλίου απέκτησε συγκάτοικο στην κορυφή την Ελπίδα Σαππών. Ο Σεμερτζίδης στο 5ο λεπτό έχασε πέναλτι και παράλληλα την ευκαιρία να δώσει το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Αυτό συνέβη στο 30' με σκόρερ τον Παπαναστασίου αλλά οι φιλοξενούμενοι μέσα σε τέσσερα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση. Ο Μουμίν στο 60' (εύστοχο χτύπημα πέναλτι) και ο Μουμίν Ογλού στο 64' διαμόρφωσαν το 1-2 υπέρ του Ορφέα. Μάλιστα στη φάση του πέναλτι αποβλήθηκε ο Κοτζά Αλί αφήνοντας τον Έβρο με δέκα παίκτες. Τελικά οι γηπεδούχοι παρά το αριθμητικό μειονέκτημα κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 72' με τον Αραμπατζή.
ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ: Πέτκαρης, Κοτζά Αλί, Νικολόπουλος, Πατίδης, Γκαρακλίδης, Παπαναστασίου, Ζάχος (66 Ουσικούδης), Ρουσίδης (80' Κοπανίδης), Παγωνίδης (70' Ευφραιμίδης), Σεμερτζίδης, Αραμπατζής
ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ: Μεμέτ Ογλού, Μόσχος, Μαυρόπουλος, Μαλαδένης, Τηλαβερίδης (82' Παυλακάκης), Σουκρί Ογλού, Καραγκιόζης, Παπαστεφάνου (84' Πεχλιβάνης), Χουσείν Ογλου (90' Μουμίν), Ξανθόπουλος, Μουμίν Ογλού

Α.Ε. Νέας Χιλής-Αετός Αρριανών: 1-1
Το νικηφόρο σερί των δυο προηγούμενων αγωνιστικών της Νέας Χιλής, σταμάτησε ο Αετός Αρριανών που απέσπασε το βαθμό της ισοπαλίας λίγα λεπτά πριν το φινάλε της αναμέτρησης η οποία έληξε με σκορ 1-1. Και τα δυο γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο με τον Καπανίκα να δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 60' και τον Θεοδωράκη να ισοφαρίζει για τους φιλοξενούμενους στο 87'. Δυο λεπτά αργότερα αποβλήθηκε ο Αγγελακάκης και ο Αετός ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες.
ΝΕΑ ΧΙΛΗ: Τσικοδάνης, Λίτσιος, Μπάτζιος, Ελλενίδης, Τσαπάνης, Παπαγεωργίου (88' Παρασκευάς), Ναθαναηλίδης, Μπιλιλής, Καπανίκας (75' Νταλαπέρας), Φλώρος, Κωνσταντινίδης (70' Πηλούδης)
ΑΕΤΟΣ ΑΡΡΙΑΝΩΝ: Πολυμερίδης, Λιάρας (76' Ιμπραήμ), Σερίφ Ογλού, Κουράκ, Πλατίφ, Ντελί, Κισά (65' Δοϊράν), Κιουτζούκ (75' Χασιώτης), Μεμέτ, Θεοδωράκης, Αγγελακάκης

ΑΕ Ποντίων Ευμοίρου-Προσοτσάνη:2-1
Ύστερα απο τρεις ήττες και μια ισοπαλία, η ΑΕ Ποντίων Ευμοίρου σημείωσε την Κυριακή την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα επικρατώντας με 2-1 της Προσοτσάνης η οποία αγνοεί την χαρά της νίκης στις 5 πρώτες αγωνιστικές όπου μετράει τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες. Πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ήταν ο Δεσύλλας που σημείωσε και τα δυο γκολ ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Οκτώ λεπτά αργότερα ο Ουζούνουγλου ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1 αλλά στο 72' ο Δεσύλλας σκόραρε ξανά και διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για την ΑΕ Ποντίων Ευμοίρου. Με δέκα παίκτες απο 1ο λεπτό αγωνίστηκαν οι Δραμινοί εξαιτίας της αποβολής του Σκιαθίτη.
ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΕΥΜΟΙΡΟΥ: Στελίου, Τσιομπλιάδης Ε. (70' Μικελάτζε), Μωυσίδης, Γιαννίδης, Ευθυμιάδης, Χουσείν Ογλού (80' Ταχτσίδης), Βασιλειάδης, Γκακοδης, Ηλιάδης (73' Τζωμιάδης Ι.), Δεσύλλας, Μπουλγκούρας
ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ: Σκιαθίτης, Δημητριάδης, Καλαϊτζής Δ., Κανάτας (80' Κωνσταντινίδης), Στεργιάκος, Φερφέρης, Μοσχοφίδης, Ουζούνογλού, Χατζησαββίδης, Κερασίδης (1' Πιτσακτσης), Δούμπλατζης (82' Ράδος)

Μ. Αλέξ. Νέας Ζίχνης-Εθνικός Σιδηροκάστρου 1-1
Μία σίγουρη νίκη μέσα από τα... χέρια του έχασε ο Μέγας Αλέξανδρος Νέας Ζίχνης, στο τοπικό ντέρμπι με τον Εθνικό Σιδηροκάστρου που άνοιξε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου. Η ομάδα του Μπάμπη Χρυσοστομίδη προηγήθηκε πολύ νωρίς χάρις σε τέρμα του Μπουζούρα στο 12', όμως το γκολ του Κολοκοτρώνη στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε έναν πολύτιμο βαθμό στους φιλοξενούμενους. Αξίζει να σημειωθεί ότι στη φάση της ισοφάρισης τραυματίστηκε στο κεφάλι ο Γκαϊτατζής, ο οποίος υπέστη διάσειση. Ο άτυχος άσος διακομίστηκε στο νοσοκομείο Σερρών για προληπτικούς λόγους, αφού η κατάστασή του ευτυχώς δεν ήταν ανησυχητική. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Λυμπούδης (Μακεδονίας).
Μ. ΑΛΕΞ.: Ταρατσούδης, Τζήμας, Φιλιππίδης, Μουσικάκης, Τσιαμπουρής, Σταμουράκης (71' Κουρκούτης), Μεσέρδης, Καρφαρίδας, Ζαχαριάδης (90' Πρόβατος), Τσιφτελίδης, Μπουζούρας (79' Κυριάκος)
ΕΘΝΙΚΟΣ: Γαβριηλίδης, Σαχπαζίδης, Καρυπίδης, Φίλων (46' Χίντζιος), Πασχαλούδης, Ρούμπος, Φεύγας (78' Κολοκοτρώνης), Γκαϊτατζής, Δημητρανόπουλος, Ρόδας (74' Πελιτάρης), Ιωαννίδης