Αποτελέσματα προημιτελικής φάσης κυπέλλου ΕΠΣ Δράμας !

ΠΕΤΡΟΥΣΑ - ΚΑΤΩ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙ
και ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΣ - ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΣ
ΣΤΗΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ !!!!!!
Ολοκληρώθηκε πριν απο λίγο η προημιτελική φάση του κυπέλλου ερασσιτεχνών της ΕΠΣ Δράμας όπου σε τέσσερις αγώνες σημειώθηκαν 23 τέρματα....
Ο Εθνικός Αστέρας Καλλιφύτου θα μπορούσαμε να πούμε ότι έχει πάρει τον ...αέρα του Δοξάτου ....αφού λίγες μέρες μετά την εκτός έδρας νίκη για το πρωτάθλημα....σήμερα απέκλεισε εκ νέου την ομάδα των Φιλλίπων  στην έδρα της με σκορ 2-4 στην διαδικασία των πέναλντι (καν. αγώνας 1-1 , παράταση 2-2 ) και πλέον θα αντιμετωπίσει στην ημιτελική φάση σε διπλούς αγώνες την ομάδα του Μέγα Αλέξανδρου Ξηροποτάμου που απέκλεισε με σκορ 4-2 τον Πανδραμαϊκό σε ένα χορταστικό ματς....
Η Δόξα Πετρούσας τώρα , απέκλεισε την Α.Ε. Κυργίων με σκορ 1-3 εκτός έδρας και θα βρει μπροστά της σε έναν προωρο τελικό...τον κάτοχο του τίτλου Ακρίτα Κάτω Νευροκοπίου που απέκλεισε με σκορ 0-3 εκτός έδρας τον Ακρίτα Νέας Κρώμνης .
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της προημιτελικής φάσης καθώς και τα ζευγάρια των ημιτελικών έχουν ως εξής:

Α.Ε. Κυργίων - Δόξα Πετρούσας   1-3
Μεγ. Αλεξ. Ξηροποτάμου - Α.Ο. Πανδραμαϊκός  3-1
Ακρίτας Νέας Κρώμνης - Ακρίτας Κάτω Νευροκοπίου  0-3
Φίλιπποι Δοξάτου - Εθνικος Αστέρας Καλλιφύτου  2-4 πεναλντι (κ.α. 1-1 , παράταση  2-2)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ  (19/12/2012 - 09/01/2013)