Κυριακή 7 Οκτωβρίου 2012

Ηττα για την Προσοτσάνη απο τον ΠΑΟ Κοσμίου (2-3) σε φιλικό τεστ.....

Την ήττα γνώρισε η Προσοτσάνη σε φιλικό αγώνα που έδωσε στο Κόσμιο Κομοτηνής με  σκορ  απο την τοπική ομάδα.
Οι κυανέρυθροι ξεκίνησαν μουδιασμένα την αναμέτρηση και βρέθηκαν να χάνουν με 3-0 στο πρώτο εικοσάλεπτο ( 2' Πατσαλής , 15',19' Λιανός) απο τους γηπεδούχους που είχαν απόλυτη ευστοχία στις τελικές τους προσπάθειες .

Στην επανάληψη η ομάδα της Προσοτσάνης μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα και μείωσε στο 54ο λεπτό με ωραίο σουτ του Κερασίδη έξω απο την μεγάλη περιοχή.
Όσο περνούσε η ώρα , η Προσοτσάνη ανέβαζε την αποδοση της με αποτέλεσμα
στο 85ο λεπτό ο Μουρατίδης με κεφαλιά να μειώσει το σκορ σε 3-2 , ύστερα απο πολύ ωραία σέντρα του Σαϊνίδη.
Το τελικό σφύριγμα της λήξης βρήκε το Κόσμιο νικητή της αναμέτρησης με σκορ 3-2 , με την ομάδα της Προσοτσάνης να γνωρίζει την 9η ήττα της σε 14 φιλικά προετοιμασίας.....(2 νίκες - 3 ισοπαλίες - 9 ηττες ο απολογισμος..)

ΚΟΣΜΙΟ (Σάββας Αϊβάζης): Πουλακίδας, Ποντίδης,

Βαρσάμης(47οΚωνσταντινίδης) , Κοφιώτης, Πατσαλής, Τρίχας(60' Αραμπίδης), Λιάρας(50'Χρανιώτης), Γεμενετζής, Ιωάννου(45'Μορφακίδης) , Λυκούδης, Λιανός.
Στον πάγκο κάθονται οι: , Βουδούρης, Καμπιώτης & Σταύρου.
ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ (Γιώργος Μάλλιος): Καλαϊτζής Κυρ., Γεωργιάδης, Παπαμιχαήλ (85ο Μανλής), Δημητριάδης, Ουζούνογλου (46ο Νόβες), Καραγιαννίδης (70ό Νουσδίλης), Λειβαρτζινός, Σαϊνίδης, Πετρόπουλος (46ο Ρούσσος), Κερασίδης, Μουρατίδης.