Τετάρτη 21 Μαρτίου 2012

Ο τελικός του κυπέλλου της ΕΠΣ Δράμας ....σε 69 φωτοστιγμές!!!!!!

Ο Ακρίτας Κάτω Νευροκοπίου είναι εδώ και λίγη ώρα ο κυπελλούχος της ΕΠΣ Δράμας 2011-2012!!!!!!!
Η ακριτική ομάδα επιβλήθηκε με σκορ 1-0 της ομάδος του Ξηροποτάμου στο κατάμεστο απο 700 και πλέον θεατές Δημοτικο Στάδιο Προσοτσάνης και το κύπελλο πλέον ταξιδεύει στο λεκανοπέδιο !!!!!!!!!

Το χρυσό γκολ για την ομάδα του Γιώργου Γεωργιάδη πέτυχε στο 70ο λεπτό ο Χριστιανίδης με σουτ μέσα απο την μεγάλη περιοχή .
Ο Ξηροπόταμος απο την άλλη διαμαρτύρεται για τον μη καταλογισμό πέναλντι (που οπως θα δείτε παρακάτω είναι κανονική παράβαση) καθώς και για την ακύρωση στο 82ο λεπτό του γκολ που θα εστελνε το ματς στην παράταση.... (παρακάτω επίσης θα δείτε την επίμαχη φάση) .....δύο φάσεις  που είχαν ως επακόλουθο να επαναληφθούν σκηνές ....ΟΑΚΑ.....αφού οι φίλαθλοι του Ξηροποτάμου δεν σεβάστηκαν το γήπεδο της Προσοτσάνης στο οποίο προκάλεσαν υλικές ζημιές.....(σπασμένο κιγκλίδωμα ,ξήλωμα πινακίδων.....)
Απολαύστε παρακάτω τον μεγάλο τελικό σε 69  μοναδικές φωτοστιγμές μέσα απο τον φωτογραφικό φακό του ORAGIASPOR !!!!!!!