Σάββατο 24 Μαρτίου 2012

Περίπατος για ΚΑΟΔ με Μαρούσι!!!!!!!!!!!!

Χωρίς να δυσκολευτεί στο παραμικρό, ο ΚΑΟΔ επιβλήθηκε στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών του Αμαρουσίου με 96-58.
Περίπατος για ΚΑΟΔ με Μαρούσι

Αν και οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και αιφνιδίασαν την ομάδα της Δράμας, ο Κ.Α.Ο.Δ. αντέδρασε άμεσα και από τα μέσα της πρώτης περιόδου και έπειτα επέβαλε τον ρυθμό του και πήρε το προβάδισμα στο σκορ. Οι παίκτες του Γιώργου Καλαφατάκη βελτίωσαν την αμυντική τους εικόνα και έβρισκαν σχετικά εύκολα τον δρόμο προς το καλάθι με αποτέλεσμα
το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρωθεί με 23-13. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι δεν κατέβασαν ταχύτητα με αποτέλεσμα η διαφορά να ανεβαίνει συνεχώς με το Μαρούσι  πάντως να μην μπορεί να αντιδράσει. Έτσι το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 48-33 υπέρ του ΚΑΟΔ που πήρε από νωρίς τον πρώτο λόγο για τη νίκη.
Οι γηπεδούχοι με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου πάτησαν ακόμα περισσότερο το γκάζι και η διαφορά έγινε πολύ μεγάλη. Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να γίνουν πιο ανταγωνιστικοί, με αποτέλεσμα ο ΚΑΟΔ να κλειδώσει ουσιαστικά τη νίκη, παίζοντας παράλληλα ωραίο μπάσκετ στον επιθετικό τομέα. Το τρίτο δεκάλεπτο μάλιστα ολοκληρώθηκε με 75-41 υπέρ των γηπεδούχων με την τελευταία περίοδο να αποκτά χαρακτήρα διαδικαστικό. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να κάνουν το παιχνίδι τους και να μειώσουν με αποτέλεσμα ο ΚΑΟΔ να πάρει τη νίκη με 96-58.
Διαιτητές: Σταματόπουλος - Πουρσανίδης Κ. - Μήτσιου.
Τα δεκάλεπτα: 23-13, 48-33, 75-41, 96-58.
ΚΑΟΔ (Καλαφατάκης): Χαραλαμπίδης 9 (1), Αθηναίου 9 (1), Ιωακειμίδης 4, Μισέλ 6, Χούμας 4, Κιτσούλης 6, Τσέρανιτς 13 (10 ριμπ.), Ζάρας 6 (2), Μπάβτσιτς 17 (1), Κακαρούδης 13 (1), Μπένας 6, Ράκιτς 3 (1).
ΜΑΡΟΥΣΙ (Λινάρδος): Σακελλαρίου 15 (1 τριπ., 10 ριμπ.), Δεμερτζής 6, Νικολαΐδης 17 (3), Ακεψιμαΐδης 9, Κανονίδης 6, Γιάννης 3, Μπαχάρης, Καλογιαννίδης, Καρτεριολιότης.