Δευτέρα 5 Μαρτίου 2012

ΚΑΟΔ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 55-73.....με τον φακό του ORAGIASPOR!!!!!!!

Προσπάθησε ο ΚΑΟΔ να κοντράρει τον Ευρωπαίο ΟΣΦΠ αλλά δεν τα κατάφερε παρά μόνο στα πρώτα 5'(8-8).Από εκείνο το σημείο και μετά η επιθετική άμυνα του Ολυμπιακού που έκλεισε τους διαδρόμους προς το καλάθι,

αλλά και οι επιθετικές λύσεις από τους ταλαντούχους παίκτες που διαθέτει τον βοήθησαν με σερί 10-2 να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο με 10-18.Το δεύτερο δεκάλεπτο συνεχίστηκε στο ίδιο τέμπο με αποτέλεσμα το ημίχρονο να βρει τον Ολυμπιακό να προηγείτε με 26-43 και τον ΚΑΟΔ να μην βρίσκει λύσεις και οι παίκτες του να κάνουν πολλά λάθη.Αν και στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου ο ΚΑΟΔ βελτιώθηκε στην άμυνα συνέχισε να είναι νευρικός και άστοχος στην επίθεση και έτσι το 30' βρήκε τον Ολυμπιακό να προηγείτε με 20 πόντους (37-57).Η τελευταία περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και ο ΚΑΟΔ βρήκε την ευκαιρία να μειώσει το σκορ μέχρι τους 14 πόντους αλλά το τέλος βρήκε τον Ολυμπιακό με καλάθι στην εκπνοή να κερδίζει τον αγώνα με 55-73.
Τα δεκάλεπτα: 10-18, 26-43, 37-57, 55-73.
ΚΑΟΔ (Καλαφατάκης): Χαντ 5, Καρύδας, Χαραλαμπίδης 10(1), Αθηναίου 8(2), Μισέλ 6, Χούμας, Κιτσούλης 2, Τσέρανιτς 9(1), Ζάρας 8(1), Μπάβτσιτς 2, Κακαρούδης 5, Μπένας.
Ολυμπιακός (Ίβκοβιτς): Χάινς 6, Άντιτς 9, Σπανούλης 9(1), Ντόρσεϊ 8, Κέσελ 13(3), Πελεκάνος 2, Παπαδόπουλος 4, Πρίντεζης 9, Παπανικολάου 2, Μάντζαρης 3(1), Σλούκας 8(2).
O φωτογραφικός φακός του oragiaspor βρέθηκε στο κλειστό γυμναστήριο ''Δημήτριος Κραχτίδης'' και παρακάτω μπορείτε να απολαύσετε φωτοστιγμές απο τον μεγάλο αγώνα..........