Τρίτη 16 Αυγούστου 2011

ME ΤΕΣΣΑΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΣΙΤΥ !!!!! - - - Αποτελέσματα και βαθμολογία 1ης αγωνιστικής Premier League

Αν… χαρίζει φέτος τέτοια, μεγάλα βράδια στους οπαδούς της, τότε η πασίγνωστη ροκιά των Scorpions, θα -συνεχίσει να- την αντιπροσωπεύει πλήρως!

Με «μαέστρο» τον Κουν Αγκουέρο, που πέτυχε δύο εξαιρετικά γκολ και «σέρβιρε» άλλο ένα και έχοντας, γενικότερα, όλα τα μεγάλα και πανάκριβα αστέρια της σε… τρελά κέφια, η Μάντσεστερ Σίτι συνέτριψε 4-0 τη νεοφώτιστη Σουόνσι στο Etihad Stadium -όπως λέγεται, πλέον, το City of Manchester- στην πρεμιέρα της στην Premier League!
Οι «πολίτες» ήταν καταιγιστικοί από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, ωστόσο, η ατυχία (δοκάρια για τους Σίλβα και Μπάρι) δεν τους επέτρεψε να πάρουν… κεφάλι στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο 45λεπτο, όμως, έκαναν επίδειξη αδύναμης απέναντι στην ουαλική ομάδα! Με τον Κουν Αγκουέρο να πραγματοποιεί… μαγικό ντεμπούτο -στο πρωτάθλημα- η ομάδα του Μάντσεστερ άφησε υποσχέσεις για κάτι πολύ καλό φέτος στην Αγγλία. Το σκορ για την ομάδα του Ρομπέρτο Μαντσίνι άνοιξε ο Τζέκο στο 58', ενώ, δύο λεπτά αργότερα, στο ματς πέρασε ο Σέρχιο Αγκουέρο, ο οποίος χρειάστηκε μόλις επτά λεπτά για να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, με κοντινή προβολή, μετά από παράλληλη σέντρα του Μίκα Ρίτσαρντς. Ο Αργεντινός επιθετικός, όμως, δεν σταμάτησε εκεί… Στο 67' έβγαλε απίθανη ασίστ στον Σίλβα για το 3-0 και στο 91' ολοκλήρωσε το… κρεσέντο, του, «γράφοντας», με μακρινό, ασύλληπτο σουτ, το τελικό 4-0! Σίγουρα, θα πρέπει να περιμένουμε να δούμε τη Σίτι και απέναντι στους «μεγάλους», αλλά το πρώτο δείγμα γραφής της ήταν… θετικότατο. Όσο για τη Σουόνσι, έδειξε κάποια καλά στοιχεία στο πρώτο ημίχρονο, αλλά θα πρέπει να βελτιωθεί, καθώς, άλλο Championship, άλλο Premier League…